Oddziały przedszkolne

urodzinki7 marca,, Sówki" i,, Rybki" z ,, Akademii Odkrywców" wspólnie świętowały urodziny Wojtka. Dzieci miło spędziły czas składając solenizantowi życzenia i spożywając pyszne babeczki.

wzitaca   Przedszkolaki z,, Akademii Odkrywców" współpracują z Caritasem św. S. Faustyny w Rumi. Dzieci występują przed wspaniałą publicznością składającą się z podopiecznych tejże placówki, którzy obdarzają nas oklaskami i domagają się bisów. Natomiast my podziwiamy cudowne prace plastyczne i uczymy się nowych technik artystycznych i technicznych. Spędziliśmy wspaniale chwilę i z wzajemnością podzieliliśmy się własnoręcznie wykonanymi upominkami. Dziękujemy. Nie możemy się doczekać kolejnej wizyty.

posiłkiW ,, Akademii Odkrywców" co wtorek mamy szwedzkie śniadania. Przedszkolaki chętnie same komponują posiłki. Dziękujemy Pani intendentce--kochanej Pani Bożence, która zawsze dba o to by dzieci jadły zdrowo i rosły.

bezpiecnywc   We wtorek, 26 lutego Akademia Odkrywców, czyli,, Sówki"i,, Rybki" były w Multikinie w Rumi. Przedszkolaki wzięły udział w akcji prowadzonej przez Straż Pożarną, pt.,, Bezpieczny Przedszkolak". Najpierw odbyło się spotkanie z panem strażakiem, który opowiadał o swojej pracy. Następnie dzieci utrwalały bezpieczne zachowania np. podczas rozmowy z nieznajonym i powtarzały numery alarmowe. Kolejna atrakcją były pytania dzieci do pana strażaka, dotyczące jego pracy. W dalszej części spotkania, nasza piękna Pani Jola wcieliła się w rolę strażaka i prezentowała jego ubiórNa koniec dzieci obejrzały film pt.,, Psi Patrol".

zabawa1925 styczna w SP nr 7 w Rumi odbyły się karnawałowe, zajęcia teatralno-ruchowe. Gościliśmy Przedszkole "Pod Topolą". Dzieci i dorośli byli przebrani w piękne stroje. Imprezę prowadził Wilk i Czerwony Kapturek. Wszyscy wspaniale tańczyli. Pani Dyrektor Liliana Król bawiła się ze wszystkimi uczestnikami. Dzięki współpracy, pomysłom, zaangażowaniu wszystkich pracowników oraz dzieci, impreza stała się kolejnym sukcesem w szkole i radością dla nas wszystkich a także okazją do miłego spotkania.

dzieńbabci Z okazji Dnia Babci i Dziadka, życzymy wszystkim, którzy mają wnuki, dużo radości, zdrowia i pomyślności. Przedszkolaki z grupy,, Rybki''  miały zaszczyt gościć swoje Babcie i swoich Dziadków w przedszkolu. Były występy, tańce, poczęstunek i prezenty. Dziękujemy, że Byliście i Jestecie z nami.

wos13 stycznia 2019 r. Martynka, Nela i Nikodem reprezentowali SP nr 7 na scenie MOSiR-u w Rumi. Przedszkolaki z grupy,, Rybki" zainscenizowały dwa utwory:,, Figuro, zmień się" oraz,, Strojnisie" Danuty Gellnerowej. Pani Dyrektor Liliana Król dziękuje dzieciom, rodzicom i wychowawczyniom za przygotowanie, przybycie i występ.

odkrNazwa naszego Oddziału Przedszkolnego
- AKADEMIA ODKRYWCÓW -
zobowiązuje, więc cykl zajęć związanych z doświadczeniami uważamy za rozpoczęty.

rybkipom  31 października ,,Rybki" brały udział w kweście na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. Św. Wawrzyńca i ,,Bursztynowej Przystani" wGdyni. W związku z tym przedszkolaki wybrały się na Cmentarz Komunalny w Gdyni i zbierały pieniądze dla potrzebujących dzieci. Maluchy zwracały na siebie uwagę innych ludzi swoim śpiewem, tańcem i recytacją wierszy. Ofiarodawcy byli pod wrażeniem występów małych wolontariuszy,ich kultury osobistej i zaangażowania . Dziękujemy rodzicom którzy byli z nami na cmentarzu i zaangażowali się całym sercem w tę akcję. Dziękujemy paniom kucharkom, które przygotowały dla nas ciepłą herbatkę i ciasteczka. Dziękujemy również wszystkim ludziom dobrego serca. Nasz Patron Karol Wojtyła na pewno jest z nas bardzo dumny, ponieważ już takie małe dzieci są wdrażane do świata wartości piękna dobra i prawdy.

W Szkole Podstawowej nr 7, przy ul. S. Batorego 29 w Rumi funkcjonuje oddział przedszkolny dzieci 3, 4 - letnich pod nazwą ,,Rybki''. Wychowawczynie panie: Alina i Eugenia organizują dla dzieci ciekawe zajęcia, na których dzieci wykonują prace plastyczne z wykorzystaniem: własnoręcznie wykonanej ciastoliny, farb, pasty do zębów, kredek, materiałów przyrodniczych, sylwet rybek, krepiny, papieru falistego, bibuły itp. Przedszkolaki chętnie uczą się piosenek i wierszyków oraz pięknie tańczą. ,,Rybki''chętnie wykonują zadania. Dzieci lubią spacery i przebywanie na placu zabaw. Priorytetem dla nas jest przestrzeganie higieny osobistej. Regularnie myjemy rączki, ząbki oraz relaksujemy się. Kulturalnie spożywamy pyszne posiłki zaplanowane przez naszą panią intendentkę i ugotowane dzięki naszym paniom kucharkom. Dzieci są wdrażane do samodzielności: w miarę możliwości ubierają się same i porządkują zabawki.

maj 2019
Data :   7 maj 2019