Nauczanie początkowe

tencza  W dniu 08.03.2019 uczniowie klasy Ia oraz Ib dowiedzieli się co to jest tęcza, w jaki sposób powstaje, gdzie możemy ja zobaczyć oraz z ilu kolorów się składa. Podpowiada nam to wierszyk o zielonej żabce.

Wywołalismy również tęczę w warunkach sali lekcyjnej przy pomocy latarki, słoika z wodą i płyty CD.

wykaszukska8 marca 2019r. klasy pierwsze w ramach j.kaszubskiego, odbyły wycieczkę do Muzeum piśmiennictwa i muzyki kaszubskiej w Wejherowie. Muzyczne warsztaty zaciekawiły najmłodszych uczniów oryginalnymi niespotykanymi instrumentami a malowanie toreb zdradziło liczne talenty malarskie. To był kaszubski dzień pełen pozytywnych emocji;)

tczwartekDzięci na języku kaszubskim dowiedziały się o tradycji tłustego czwartku, a także o dawnych zwyczajach związanych z kaszubskimi zapustami. Wykonały piękne prace "pùrcla" a w nagrodę czakała na nie degustacja. Mniammm!!!

zabkar   W dniu 26.02.2019 dzieci z klasy I B po raz kolejny odwiedziły koleżanki i kolegów z ośrodka OREW w Rumi.

Tym razem zostaliśmy zaproszeni na zabawę karnawałową. Wspólnie bawiliśmy się, tańczyliśmy i braliśmy udział  konkursach z nagrodami.

Zostali też wybrani królowa oraz król balu – Paulina i Adaś,  którzy przy wszystkich zgromadzonych odtańczyli zwycięski taniec do muzyki klasycznej.

Na koniec zostaliśmy poczęstowani słodyczami i przepyszną pizzą własnego wypieku.

Impreza przyniosła uczestnikom oraz organizatorom, którym za wszystko dziękujemy wiele radości i satysfakcji, co można dostrzec na poniższych zdjęciach.

sadzenier Klasa 1a wzięła udział w ciekawych warsztatach "Dzieciaki Sadzeniaki" w Leroy Merlin. Uczniowie najpierw uczestniczyli w zajęciach teoretycznych, dowiadując się interesujących rzeczy o roślinach. Następnie przystąpili do działania, samodzielnie przesadzajac kwiatki. Zajęcia te sprawiły dzieciom ogromną frajdę.

Kliknij, aby obejrzeć zdjęcia.

20190123 104830   Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie. Aby jednak wszyscy wypoczęci i zdrowi, wrócili do swych domów należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W związku z tym w dniu 23.01.2019 uczniów klasy I a oraz I b odwiedzili policjanci z Komisariatu w Rumi,  którzy przypomnieli o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz uczulili jak rozsądnie korzystać z atrakcji zimowej pory roku.

akcja1  W dniu 21.01.2019 dziewczynki z klasy I a oraz I b wraz z opiekunkami po raz kolejny  odwiedziły Dom im. Janusza Korczaka w Gdańsku. Przekazałyśmy dary zebrane w czasie akcji charytatywnej " I Ty możesz zostać Św. Mikołajem ". Znalazły sie wśród nich  środki kosmetyczne, higieniczne, ubranka,  zabawki oraz wózek dziecięcy.

Dzieci zaprezentowały również kolędy i pastorałki, które przypomniały wszystkim świąteczny nastrój. W zamian dostałyśmy własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe z mączno - klejowej  masy.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania

nauczycielom i rodzicom.

Bez Waszej przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe.

Dziękujemy również uczniom - pokazaliście swoje ogromne i wrażliwe serca.

kkartka13   Przesyłanie sobie kartek z życzeniami świątecznymi to piękny zwyczaj, z którym zapoznawali się uczniowie klas O - II. Dzieci wykonały przepiękne bożonarodzeniowe kartki, zachwycające różnorodnością form plastycznych. Organizatorzy - wychowawcy klas Ia, Ib, IIa oraz świetlicy - mieli niezwykle trudne zadanie w klasyfikowaniu prac konkursowych. Na moment ogłoszenia wyników przybyli wszyscy uczniowie klas O - II, a nagrodzone osoby otrzymywały dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk Pani Dyrektor. Nagrodą zaś dla nauczycieli były uśmiechnięte miny dzieci.

gwiazdkaKolejny sukces naszej uczennicy ROKSANY BORUCH z klasy 1a. Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Gwiazdka tuż, tuż".

Gratulujemy !

drzewoUczennice naszej szkoły zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Jesienne drzewo".
Roksana Boruch, klasa 1a - III miejsce. Maria Korcz, klasa 1b - wyróżnienie. Gratulujemy !

mikturKlasy młodsze wzięły udział w Mikolojkowym Turnieju Sportowym. Dziękujemy SP 10 za wspaniałą zabawę.

lipiec 2019