Biblioteka

serce14 maja biblioteka szkolna gościła „Rybki” - grupę przedszkolaków, którzy przyszli na spotkanie z książką. Dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka i w jakim celu się do niej przychodzi oraz poznały różnicę między znaczeniami wyrazów: wypożyczyć i kupić.

Mali goście mogli zobaczyć, a co najważniejsze – dotknąć książki małe i wielkie, stare i nowe, książki magiczne, w których ilustracje zmieniają barwę, ale i takie, w których każda strona jest zapisana drobnymi literkami kryjącymi nieznany im świat. Duże zainteresowanie wzbudziły w dzieciach książki o znanym im Kubusiu Puchatku oraz te, które zawierają piękne zdjęcia zwierząt i całego świata przyrody.

Przedszkolaki chętnie zabierały głos w rozmowie o książkach, o tym, jak należy o nie dbać i czego można się z nich dowiedzieć. Mówiły o swoich doświadczeniach z książeczkami czytanymi im przez dorosłych. Każde z dzieci otrzymało zakładkę oraz kolorowankę z ulubionymi bohaterami bajkowymi.

Na pożegnanie delegacja maluchów wręczyła nauczycielowi bibliotekarzowi piękne serduszko wypełnione podziękowaniami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci.

Biblioteka czeka na kolejne spotkania z młodymi czytelnikami.

Jolanta Eisner

Kalendarz wydarzeń

sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakt z nami

Szkoła Podstawowa nr 7
im. Karola Wojtyły

 

    ul. Batorego 29
    84-230 Rumia
    tel. (058)6710140

 

e-mail szkoły:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

e-mail witryny:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

filmy

chi

My na mapie

mapa