sp

Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z planowanym od 8 kwietnia 2019 r. ogólnopolskim protestem w placówkach oświatowych, pragniemy przekazać Państwu aktualne informacje:

W trakcie referendum strajkowego w Szkole Podstawowej Nr 7 w Rumi - 94 % ogółu pracowników biorących udział w głosowaniu - opowiedziało się za strajkiem. Istnieje zatem realne niebezpieczeństwo, że od 8 kwietnia 2019 r. (do odwołania akcji strajkowej przez Organizatora), nasza szkoła nie będzie w stanie spełniać swoich zadań statutowych. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dn. 17 marca 2017 r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli (Dz. U. z 2017 r., poz. 649 ze zm.) pod opieką jednego nauczyciela może pozostawać nie więcej niż 25 uczniów. Komitet strajkowy będzie dostarczał dyrektorowi listę osób biorących udział w proteście - osobno, każdego dnia strajku.
Ostateczna decyzja o akcji protestacyjnej ma zapaść nie później niż 5 dni przez planowanym strajkiem - wówczas natychmiast zostaną Państwo o tym fakcie poinformowani. Organizatorem strajku jest Związek Nauczycielstwa Polskiego.

Wobec powyższego mając na uwadze dobro dzieci apeluję do Państwa o rozważenie możliwości zapewnienia dzieciom opieki we własnym zakresie.
Jednocześnie informuję, że dyrektor szkoły, we współdziałaniu z Organem Prowadzącym, podejmie wszelkie działania mające na celu zapewnienie dzieciom, które przyjdą do szkoły właściwych warunków opieki.

Z poważaniem,
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7 w Rumi