Drugie życie Firanki

Ogłoszenie 
Niepotrzebne firanki zmienią się w ekologiczne torby. Rusza akcja zbierania starych, niepotrzebnych firanek, dla których Centrum Integracji Społecznej w Rumi planuje drugie życie.  Zgodnie z ekologiczną ideą przedsięwzięcia, zostaną one przerobione na wielorazowe torebki!
Główną ideą akcji “Drugie życie firanki” jest zastąpienie plastikowych jednorazówek, w które pakujemy przeróżne zakupy (najczęściej warzywa i owoce) wielorazowymi torebkami uszytymi ze starych firanek. Jedna taka torebka zastąpi kilkadziesiąt, a nawet kilkaset foliowych opakowań! Torebki nie zajmują dużo miejsca, mają też ściągacz. Nadają się do przechowywania m.in. owoców i warzyw, orzechów i suchych bakalii, płatków do mleka czy makaronu. Jak zapewnia organizatorka akcji, radna Karolina Rydzewska, pierwsze uszyte torebki były już testowane i zdały egzamin. Są trwałe, mocne, można je szybko wyprać i wysuszyć.

Zbiórka materiałów rusza 17 lutego  2020 r. (w poniedziałek).

Co można przynieść?
stare firanki (prosimy, żeby przynoszone firanki były wyprane); Pamiętajcie, że nawet z tych starych i częściowo podartych można wybrać części, z których uda się wykroić materiał na torebki.
białe nitki, do wykorzystania w maszynie do szycia;
bawełniany sznurek;
Gdzie zostawić materiały?
 u Pani Psycholog w Szkole Podstawowej nr 7 - w godzinach pracy pani psycholog  - firanki zostaną przekazane do Centrum Integracji Społecznje gdzie 

powstało już specjalne stanowisko z maszyną do szycia, na którym (w ramach wolontariatu) będą pracować dwie krawcowe. Inicjatorzy akcji poszukują kolejnych chętnych osób, które nieodpłatnie (w wolnej chwili) będą chciały pomóc w szyciu torebek (kontakt znajdziecie tutaj).

Co ważne, uszyte torebki zostaną rozdane mieszkańcom oraz wyłożone w sklepach spożywczych w Rumi- bez żadnej opłaty!